Szathmáry Károly nyerte a 2026. Szektorlabda Egyéni Országos Bajnokságot
Szathmáry Károly nyerte a 2026. Szektorlabda Egyéni Országos Bajnokságot
Magas színvonalú mérkőzésekkel, remek hangulattal és izgalmas csatákkal zárult a 2026. évi Szektorlabda Egyéni Országos Bajnokság, amely a hazai versenynaptár egyik legfontosabb eseménye volt. A hétvége során a magyar szektorlabda legjobbjai mérték össze tudásukat több kategóriában, a nézők pedig ismét bizonyítékát láthatták annak, hogy a sportág továbbra is kiemelkedő színvonalon működik Magyarországon.
A bajnoki címet idén a Váci Forte kiválósága, Szathmáry Károly szerezte meg. A tavalyi év ezüstérmese fantasztikus formában versenyzett, és olyan magabiztos teljesítményt nyújtott, hogy már három fordulóval a verseny vége előtt bebiztosította országos bajnoki címét. Játéka végig kiegyensúlyozott és rendkívül eredményes volt, megérdemelten állhatott fel a dobogó legfelső fokára.
A második helyen az egész évben kiválóan teljesítő Terjék Zsolt (Testvériség SE) végzett, aki szintén remek játékkal és stabil teljesítménnyel hívta fel magára a figyelmet.
A bronzérmet a címvédő Fülöp Elemér (DÖKE Komló) szerezte meg, aki ezúttal is bizonyította klasszisát és versenyrutinját.
További kategóriák dobogósai
II. Osztály
1. Tamás Ifj. Morvai
2. András Hidi
3. Körmendi Gábor
III. Osztály
1. Zsolt Telek
2. Rácz Ferenc
3. Primon Csaba
IV. Osztály
1. Bors Attila
2. Miklós Erdőteleki
3. Antal Mülek
Junior
1. Rozman Teo
2. Mártonfi Levente
3. Mártonfi Zoltán
Ifjúsági
1. Mártonfi Zoltán
A szervezők kiváló munkájának köszönhetően a bajnokság lebonyolítása gördülékenyen és magas színvonalon zajlott. Külön köszönet illeti Deme Gyulát, a MALSZ elnökét a verseny hibátlan megszervezéséért és koordinálásáért.
Gratulálunk minden résztvevőnek a sportszerű és színvonalas versenyzéshez!
A szezon azonban folytatódik: a következő rangos állomás május végén a csíkszeredai nemzetközi verseny lesz, ahol ismét összecsapnak a sportág legjobbjai.

